עיסוי אירוודה

אירוודה היא "מדע החיים" בסנסקריט, הלא היא הודית עתיקה. זוהי שיטת רפואה קדומה ביותר, אשר המקורות מספרים כי החלה לפני כ-5000 שנה בהודו. האירוודה היא סוג של עיסוי הוליסטי אשר תומך הן בגוף והן בנפש, כיחידה אחת שלמה. סוגי עיסויים רבים התפתחו מעיסוי האירוודה והוא משמש בסיס ויסוד בעולם הטיפולים.

טיפול ועיסוי אירוודה

תוכן עניינים

מה זה עיסוי אירוודה?

עיסוי אירוודה הוא אחד העיסויים הנפלאים והעתיקים ביותר, אשר עיקרו עיסוי בשמן שומשום חם לאורך כל הגוף, ובמיוחד בעין השלישית. לעיסוי יש משמעות עמוקה בטיפול באורח חיים בריא, מניעת מחלות וריפוי מחלות אם קיימות. שמן השומשום הוא אחד השמנים האיכותיים בעולם, בעל יתרונות רפואיים רבים, עליהם נפרט בהמשך.  

העיסוי מסייע הן במישור הפיזי והגופני, והן במישור הנפשי והרוחני, כאשר מטרתו היא להביא את הגוף והנפש לאיזון, לאורח חיים בריא ולהתחדשות. העיסוי מסייע להרפות מתח מהשרירים, לרכך את הגוף, לסלק רעלים ולהמריץ את מחזור הדם.

עיסוי אירוודה​

כיצד הטיפול מתנהל?

העיסוי נערך עם שמן שומשום חם ומתמקד בטכניקות עיסוי מרגיעות בערוצי האנרגיה בגוף, הלא הן הצ'אקרות. העיסוי מורכב משני חלקים עיקריים:

 1. אביאנגה – עיסוי באמצעות שמן שומשום על כל הגוף. השמן חמים ומרגיע את השרירים.
 2. שירודרה – עיסוי המתמקד במצח והקרקפת. לאחר עיסוי הגוף, מתבצע עיסוי בראש, בקרקפת ובמצח, כאשר העיסוי במצח מתמקד בעין השלישית, אחת הצ'אקרות (מרכזי האנרגיה) בגופינו.
 • האם העיסוי כואב? לא, העיסוי לא כואב אלא להיפך, הוא מרגיע את השרירים ואת הגוף.
 • איזה חלק בגוף מעסים? העיסוי פועל על כל הגוף ועל הקרקפת.
 • האם העיסוי נערך עם בגדים או ללא בגדים? בעיקרון העיסוי מתבצע ללא בגדים ועם כיסוי מתאים, כמובן שבכל מקרה של אי נוחות, אין חובה לבצע את העיסוי ללא בגדים.
כיצד מתנהל עיסוי אירוודה

למי זה מיועד?

העיסוי מתאים לכולם, ומסייע לכל אחד ואחת לחדש את האנרגיות בגוף, אך אפקטיבי בעיקר לאלו הסובלים ממתח נפשי וסטרס. העיסוי מצוין גם לנשים אחרי לידה.

מה מטרות העיסוי?

עיסוי האירוודה פועל בשני מישורים עיקריים:

 

 • מניעת מחלות – שמירה על בריאות, על חיבור בין גוף לנפש, שמירה על הפגת מתח וסטרס, אשר בסופו של דבר עשוי לפתח מחלות.
 • טיפול במחלות קיימות – טיפול בכאבים הנוצרים כתוצאה ממחלות, סיוע לחולה לחדש את ערוצי האנרגיה בגופו ולנהל אורח חיים בריא.

 

מכיוון שעיסוי האירוודה רואה את האדם כשלם, כיחידה אחת המורכבת מגוף, נפש ורבדים נוספים, המטרה העיקרית של האירוודה היא לסייע לאדם להגיע למקום שלם עם עצמו, עם סביבתו, עם הטבע. בנוגע לתפיסה של הטבע, ישנם שלושה כוחות ("דושות"), אשר אמורים לפעול באיזון ביניהם. חוסר איזון בין הכוחות עשוי להוביל למחולות, והאיזון ביניהם מוביל לבריאות שלמה ולהרמוניה. אלו הכוחות:

 

 • "ואטה" – כוח החיים. הכוח אשר אחראי על מחזור הדם התקין, הזרימה של האוויר, של הרוח, של המחשבות, של חומר ושל אנרגיה.

 

 • "פיטה" – כוח האש. הכוח שאחראי על חילוף חומרים בגוף, מעבר בין אנרגיה לחומר ובין חומר לחומר. הכוח הזה מתייחס לכוח האור, ולאנרגיה של השמש.

 

 • "קאפה" – כוח החיבור. מתייחס לשלד ולשרירים, מחבר בין הגוף לנפש, לרבדים נוספים.

 

עיסוי האירוודה מתייחס לכל הכוחות הללו, ותפקידו להביא את המטופל לידי איזון.

ספא עם עיסוי אירוודה

יתרונות וסגולות עיסוי האירוודה

שמן השומשום, המרכיב העיקרי בעיסוי האירוודה, נחשב לאחר השמנים העתיקים והאפקטיביים בעולם. שמן השומשום מסייע לחדש את העור, מקל על לחץ דם גבוה, שומר על מראה עור צעיר ויפה, ומשפר את מצב הרוח אצל אלו הסובלים ממתח וסטרס.

הייחודיות של עיסוי האירוודה היא בכך שהחלק השני שלה מתמקד בעיסוי בצ'אקרת העין השלישית, מרכז אנרגיה אשר יכול לסייע לנו לפתוח אנרגיה חסומה, לחבור לאינטואיציה שלנו ואף מעבר לנו. היכולת לראות ראייה על חושית באמצעות העין השלישית, מאפשרת לנו לראות את הדברים כפי שהם, מבלי להיות מופעלים באופן אישי, או עם אינטרס כזה או אחר, וזה לחלוטין מסייע לנו לחיות חיים יותר בריאים, שלווים, מאוזנים.

מה משך העיסוי?

תוכלו לבחור בין שלוש האפשרויות הבאות:

 • עיסוי של 50 דקות
 • עיסוי של 70 דקות
 • עיסוי של 90 דקות

 

אנו כמובן ממליצים על עיסוי בן 90 דקות על מנת להגיע למקסימום תוצאות. עוד אנו ממליצים כי תשלבו את העיסוי הזה באופן קבוע בחייכם, מכיוון שההשפעה שלו על הגוף והנפש, גם כאשר אתם בריאים ומרגישים מצוין, היא אדירה, ומסייעת למנוע מחלות, ולהפיג סטרס.

עיסוי אירוודה בספא גלי כנרת

ספא גלי כנרת – טבריה הינו מרחב מקצועי אשר נותן מענה בתחום הגוף והנפש, במגוון אפשרויות. אנו מציעים לכם את המטפלים הטובים ביותר, על מנת שתוכלו לתת לגוף ולנפש שלכם את המענה האיכותי, המקצועי והשלו ביותר. אנו מזמינים אתכם לתאם עיסוי אירוודה אצל אחד המטפלים או המטפלות המקצועיים שלנו, וליהנות מחוויה מעצימה, מרגיעה, ומשיבה את הגוף והנפש לאיזון והרמוניה.

צור קשר

דילוג לתוכן