ספא ועיסוי לנשים בהריון כל מה שצריך לדעת

עיסוי לנשים בהריון

במהלך ההיריון, הגוף עובר שינויים רבים שמכינים אותו לקראת הלידה. מדובר בתקופה ייחודית, אך גם מאתגרת מאוד מבחינה גופנית וגם נפשית. עיסו לנשים בהריון עוזר לנשים רבות לצלוח את התקופה הזו ביתר קלות, עם הקלה על כאבי שרירים ומכאובים אחרים.

כיום, גם נשים בהריון יכולות ליהנות מעיסוי מפנק ומשחרר שמקל על הגוף וגם על הנפש. בספא הייחודי שלנו תוכלו ליהנות מעיסוי מקצועי, ואנו כאן כדי לענות על כל שאלה שיש לך בנושא.

תוכן עניינים

מסאז' לנשים בהריון – מה חשוב לדעת?

עיסוי לנשים בהריון הוא עיסוי שלוקח בחשבון את המצב הרגיש של אישה בהריון שנמצא בתחילתו, וגם בהריון מתקדם. במהלך עיסויים רגילים, מחזור הדם מומרץ, מה שעלול לגרום לבעיות לנשים בהריון. כדי למנוע את המצבים האלו, פותח עיסוי ייחודי שמותאם בדיוק לנשים בהריון. במהלך הטיפול הזה את יכולה ליהנות מהקלה משמעותית בכאבים שנלווים להריון – לרבות כאבים באגן, כאבים בשכמות, כאבים בצוואר, ובכל אזור אחר שתרצי.

מסאז לנשים בהריון מה מותר ומה אסור?

האם מותר לעשות עיסוי בהריון ומאיזה שבוע?

אין הוכחה על קשר בין הפלות לקבלת עיסוי במהלך ההיריון. אולם, ההמלצה היא לעשות עיסויים כאלו משבוע 14 והלאה בלבד. בתקופה הראשונית הזו, הריונות הם רגישים במיוחד, ומומלץ להימנע ממספר פעילויות כדי למזער את הסיכון להפלות. ברשימה של הפעילויות האלו נמצא עיסוי, שכאמור אין הוכחה שהוא מביא לנזקים, אך עדיף להיות זהירים.

בנוסף, מותר לעבור עיסוי במהלך ההיריון במקרים שבהם אין בעיות בריאות שקשורות להיריון, או בעיות בריאות שקדמו לו. אם יש לך היריון תקין, את כנראה יכולה לעבור עיסוי. אם יש לך בעיות של קרישת דם, בעיות לחץ דם, או בעיות בריאות אחרות – מומלץ להימנע מעיסוי. כדי לוודא שאת יכולה לקבל עיסוי – מומלץ להתייעץ עם הרופא שלך, ולקבל אישור רפואי כדי לעבור עיסוי וליהנות מכל היתרונות שלו.

מאיזה שבוע מותר לעשות מסאג בהריון

אילו נקודות לחיצה ועיסויים אסור לעשות בהיריון?

עיסוי לנשים בהיריון הוא עיסוי עם מכשול אחד בולט – הבטן. בעיסויים מסורתיים, המטופלים שוכבים על הבטן, אך במהלך הריון – וגם בתחילתו, התנוחה הזאת אינה נוחה. כדי שתוכלי ליהנות מעיסוי מרגיע, פותחו טכניקות עיסוי ייחודיות שמותאמות בדיוק להריון. בנוסף, תוכלי לבקש לשים כרית בין הרגליים, כרית מתחת לראש, וכרית לפני החזה כדי לתמוך בגופך באופן מיטבי.

מסאז' לאישה בהיריון מתבצע כאשר הן יושבות, או שוכבות על הצד/הבטן. במהלך הטיפול, ניתן לעסות אזורים בגופך לפי בקשתך – מלבד אזור הבטן. הטיפול הזה מציע הקלה במצבים של כאב, בייחוד באזורים שבהם יש עומס בעקבות המשקל והמשא של ההיריון.

את יכולה לבקש מהמטפל/ת להתמקד על האזורים שמציקים לך – לרבות הגב, הגב התחתון, כפות הרגליים, הפרקים, וכל נקודה אחרת שבה את מרגישה כאבים ותחושת עומס. כבר במהלך הטיפול את תרגישי את ההשפעה המיטיבה של העיסוי; העיסוי מביא לשחרור של אנדורפינים – הורמונים שהם משככי כאבים טבעיים, העיסוי גורם להארכת השרירים – מה שעוזר להקל על כאבים, והוא מקל על מצבים של בצקת שנפוצים במיוחד במהלך היריון.

נקודות לחיצה אסורות בהריון

האם עיסוי לנשים הרות כואב?

עיסוי לנשים בהיריון הוא עדין יותר לעומת עיסויים אחרים, כך שאין סיכוי כלשהו לכאבים. כדי למנוע בעיות במהלך או בעקבות העיסוי, את יכולה לבקש את רמת הלחץ שאת מעוניינת בה. העיסוי יהיה עיסוי מתון, ואם תרגישי כאבים או אי-נוחות, המטפל/ת יוכלו לווסת את העוצמה בהתאם לרצונך ולתחושות שלך.

האם אני חייבת להוריד בגדים במהלך המסאז?

הורדת בגדים במהלך עיסוי מכל סוג שהוא אינה בגדר חובה כלל וכלל. את יכולה ללבוש בגדים שנעימים לך ולקבל עיסוי בעודך לבושה במלואך. לעומת זאת, את יכולה גם לקבל עיסוי עם בגדים תחתונים בלבד, או עם אילו פריטי לבוש שתרצי – בהתאם לרמת הנוחות והתחושה שלך.

כמה זמן העיסוי נמשך?

עיסויים מסורתיים יכולים להימשך שעה, ואף יותר. לעומת זאת, במהלך עיסוי לנשים בהיריון מומלץ שלא לעבור פרק זמן של 50-60 דקות. עיסוי ממריץ את מחזור הדם, ובמהלך ההיריון עיסוי ארוך מדי עלול לגרום לשינויים לא רצויים בלחץ הדם.

עיסוי לנשים בהריון במחיר אטרקטיבי

ספא לנשים בהיריון בגלי כנרת: הרשי לעצמך להתפנק

תקופת ההיריון היא תקופה קסומה וגם מאתגרת לעתים. כדי להפיג מתחים, כאבים וליהנות מפינוק אמיתי – הרשי לעצמך לקבל עיסוי איכותי במהלך ההיריון. בספא גלי כנרת זמינים לך עיסויים שמותאמים במיוחד לנשים בהריון, עם מיטב המטפלים בתחום. אנו נשמח לראות אותך בתקופה המיוחדת בחייך, ולהעניק לך טיפול שיגרום לך להרגיש נפלא.

צור קשר

דילוג לתוכן