עיסוי לראש

כאבי ראש הם לא רק מעיקים, אלא משבשים את הריכוז ומפריעים לשגרה היומית. הכאבים האלו מסיחים את הדעת, ואלו שסובלים מהם מתקשים לתפקד בצורה תקינה, בייחוד אם הכאבים חזקים. לכאבי ראש יש מספר גורמים, ולמרבה השמחה – יש להם גם מספר פתרונות. כאן נגלה מה הגורמים לכאבים האלו, וכיצד לחיצות לכאבי ראש יכולות להקל על כאבי ראש והתסמינים הנלווים להם.

מסאז לראש

תוכן עניינים

מה גורם לכאבי ראש?

באופן כללי, יש שני סוגים של כאבי ראש: כאבי ראש שנגרמים ממתחים נפשיים ורגשיים, וכאבי ראש שנגרמים בשל סיבות פיזיולוגיות. לכאבי ראש יש מספר סיבות, כאשר הנפוצות ביותר הן:

 • לחצים ומתחים נפשיים: כאמור, מתחים גורמים לכאבי ראש, ובעולם המודרני בהחלט יש סיבות רבות למתח, אשר מביאות לכאבים בקרב אנשים רבים.
 • תזונה לקויה: כאשר יש בגוף חסרים של מינרלים, ויטמינים ורכיבים חיוניים אחרים, כאבי ראש עלולים להתפתח.
 • שתייה לא מספקת: מים הם חיוניים עבור הבריאות הכללית, וגם למניעת כאבי ראש. כאשר לא שותים מספיק, כלי הדם מתכווצים, מה שמוביל לכאבי ראש.
 • גודש בסינוסים: גודש בסינוסים יוצר לחץ וכאבים באזורי הראש, בייחוד בימי החורף שבהם אנשים רבים סובלים מצינון ומחלות קור אחרות.
 • חוסר איזון הורמונלי: פרופיל הורמונלי לקוי גם הוא מהווה גורם מרכזי לכאבי ראש.
 • עודף משקל: עודף משקל עלול להביא למגוון של בעיות בריאות, כולל כאבי ראש.
 • גורמים סביבתיים: רעש רב, תאורה חזקה ולחץ מסביב גם הם מובילים לכאבי ראש.
מה גורם לכאבי ראש

לחיצות לכאבי ראש: הפתרון הטבעי לכאבים

כ-75% מהאוכלוסייה הבוגרת סובלת מכאבי ראש לעתים קרובות. מלבד תרופות, יש פתרון נוסף שמפיג כאבי ראש בצורה טבעית ונעימה במיוחד: עיסוי לראש. באמצעות מסאז' לראש ולחיצה על נקודות מסוימות בגוף ובראש ניתן להקל על כאבי ראש, וליהנות מתחושה כללית טובה יותר.

אם אתם רוצים להפיג כאבי ראש, לחיצה על הנקודות הבאות תעשה את העבודה:

 • בין העיניים: עיסוי של הנקודה בין העיניים במשך כדקה עוזרת להפיג כאבים. בנוסף, עיסוי באזור הזה עוזר לפתוח את הסינוסים, ולהקל על גודש שגורם לכאבי ראש.
 • שריר הטמפורליס: השריר הזה מצוי בצדי הראש, והוא עובר מהלסת התחתונה עד הרקה. עיסוי שרירי הטמפורליס בתנועות סיבוביות ידוע כמקל על כאבי ראש בצורה יעילה במיוחד.
 • בין האצבע לאגודל: מלבד לחיצות לכאבי ראש באזור הראש, ישנם אזורים נוספים בגוף שניתן לעסות כדי להקל על כאבים. עיסוי ולחיצה על האזור בין האצבע לאגודל מהווה משכך כאבי ראש נעים ויעיל במיוחד.
 • אמצע העורף: בין האוזניים לתחילתו של עמוד השדרה מצויה נקודה שעוזרת להקל על גודש באף, כאבי עיניים, כאבי אוזניים וגם כאבי ראש. עיסוי של הנקודה הזו במשך מספר דקות מקלה על כאבי ראש, אך חשוב להיות זהירים במיוחד, שכן היא קרובה לעמוד השדרה ועצבים חשובים.
 • צדי הנחיריים: עיסוי לכאבי ראש של שתי נקודות בצידי הנחיריים בתנועות סיבוביות מקלה על כאבי ראש. בנוסף, עיסוי הנקודה הזו עוזרת להקל על מיגרנות, וכן כאבי אוזניים ועיניים.
לחיצות לכאבי ראש

עיסוי לראש מקצועי: כך תקלו על כאבי ראש ומתחים

מסאז' לראש וכן לחיצות לכאבי ראש מהווים פתרון טבעי ויעיל במיוחד לכאבי ראש. כדי ליהנות מהיתרונות של העיסויים האלו, חשוב לדעת בדיוק היכן ללחוץ, באיזו עוצמה ולמשך כמה זמן. בנוסף, עיסוי של אזורים מסוימים באזור הראש והצוואר צריך להתבצע בעדינות, שכן יש באזורים האלו עצבים רגישים.

אם אתם מעוניינים לקבל עיסוי לראש מקצועי, נעים ויעיל – ספא גלי כנרת מזמין אתכם לטיפול אישי נפלא. הספא האהוב כולל צוות מקצועי של מעסות ומעסים בעלי הכשרה אשר מספקים טיפולים בהתאמה אישית ללקוחות.

השילוב של עיסויים מקצועיים, לצד נופי הכנרת והאווירה המרגיעה בספא גלי כנרת מאפשר לאורחי ספא גלי כנרת ליהנות מחוויה מרגיעה ונעימה במיוחד. 

אם אתם סובלים מכאבי ראש, אין סיבה שתמשיכו לסבול. בספא גלי כנרת תוכלו ליהנות מטיפולים אישיים ומפנקים במיוחד, וליהנות מאווירה נעימה, מרגיעה והקלה משמעותית במתחים נפשיים וכאבים.

צור קשר

דילוג לתוכן