עיסוי רפואי

עיסוי שוודי לשרירים

עיסוי רפואי ממוקד מהווה דרך מצוינת, מהנה ומפנקת להיפטר מכאבים טורדניים, ולשחרר שרירים כואבים. בספא גלי כנרת זמין לכם עיסוי מקצועי עבור בעיות גופניות שונות, ואם תמיד תהיתם מה עומד מאחוריי עיסוי שכזה – כאן התשובות.

פעמים רבות אנו הולכים לעיסוי כדי ליהנות מפינוק שמשחרר את הגוף. עיסויים מהווים דרך מצוינת לשחרר מתחים, אך האם עיסוי מסורתי מהווה מענה במקרים רפואיים? עיסוי רפואי הוא הפתרון במקרה של שרירים תפוסים, כאבי גב, דלקות, ופציעות, והוא יכול לעשות פלאים אם אתם סובלים מהמצבים האלו.

תוכן עניינים

מה ההבדל בין עיסוי רפואי ובין עיסוי קלאסי?

עיסוי מסורתי-קלאסי נועד לגרום לשחרור של הגוף, וגם להקלה ממתחים נפשיים. במהלך עיסוי כזה, המטפל מעסה את כל הגוף, או חלקים מסוימים ממנו, והתוצאה היא תחושת שחרור מפנקת ומדהימה.

מסאז רפואי, לעומת זאת, הוא עיסוי ממוקד יותר. המטרה של עיסויים מהסוג הזה הוא לשפר את התפקוד של מערכות גופניות שונות, להמריץ את מחזור הדם, להוריד מתח בשרירים, לטפל בדלקות, לשפר טווח תנועה, ועוד.

כדי לעשות זאת, פותחו טכניקות עיסוי מיוחדות, וכל טיפול מתבצע באופן שמותאם למטופל ולבעיות הגופניות שהוא חווה. הטיפול הייחודי הזה משלב טכניקות עיסוי מקצועיות, כמו עיסוי שוודי , לצד עיסוי עמוק בנקודות לחיצה, מתיחת מפרקים, וטכניקות מתקדמות נוספות. עיסוי מהסוג הרפואי מתאים לאלו שסובלים מבעיות רפואיות, והוא מהווה חלק מהתורה של רפואה משלימה.

עיסוי רפואי לכאבי צוואר

סוגי עיסוי רפואי: מה האפשרויות העומדות בפניכם?

ישנם מספר סוגים של עיסויים רפואיים, וכל אחד מהם מותאם למצב הרפואי של המטופל, והבעיה שיש לטפל בה. הסוגים הרווחים ביותר הם:

לכל אחת מהטכניקות האלו יש נקודות לחיצה משלה, עוצמה משלה, ושיטת עיסוי שפותחה כדי להקל על מצבים ספציפיים. התאמת הטיפול תתבצע בהתאם למצבכם הגופני כדי להגיע לתוצאות מיטביות, תוך הקלה על כאבים ושחרור שרירים.

עיסוי רפואי למפרקים וכתפיים

כיצד מתבצע עיסוי רפואי?

במהלך הטיפול, המטופל/ת ישכבו על הגב, על מיטת טיפולים ייעודית. לפני תחילת הטיפול, יש לומר למטפל/ת מאיזו בעיה אתם סובלים, ומה האזורים שמפריעים לכם. הודות לכך, המטפל יכול להתמקד בדיוק במקומות שגורמים לכם לכאבים, והוא יעסה אותם במגוון טכניקות. לעתים העיסוי מתבצע באמצעות שמן בסיס, כמו שמן שקדים, שמיועד לטפל במצבים רפואיים שונים (דלקות, כאבים, ועוד).

למי מתאים עיסוי רפואי?

עיסוי רפואי מתאים לכל מי שסובל ממתח בשרירים, כאבי שרירים, דלקות בגוף, תנועה מוגבלת, ובעיות נוספות. גם נשים בהריון יכולות ליהנות מהטיפול הזה, היות והוא ממריץ את מחזור הדם. במקרה של בצקות, למשל, נשים בהריון סובלות מכאבים, ועיסוי רפואי ממוקד יכול לסייע בניקוז נוזלים עודפים ובשחרור הכאבים שנגרמים כתוצאה מזרימת דם לקויה.

עיסויים רפואיים מתאימים גם לאנשים שמחלימים מפציעה או אנשים שעברו ניתוח. לעתים פציעות או ניתוחים מותירים טראומה נקודתית או טראומה מפושטת בגוף. העיסוי עוזר בשלבי ההחלמה, והוא מקל במידה ניכרת על התסמינים לאחר פציעות או ניתוחים. עיסויים רפואיים עוזרים לשקם את השרירים ואת הרקמות האלסטיות, ולכן הם מתאימים לאנשים שסובלים מכאבים ותופעות לוואי של בעיות רפואיות.

בכל מקרה שלא יהיה, אם אתם סובלים מבעיה רפואית – חשוב שתבדקו אצל רופא המשפחה שלכם אם מסאז רפואי מתאים לכם. נשים בהריון יכולות לקבל עיסוי מהסוג הזה רק לאחר השבוע ה-14. אם אתם נוטלים תרופות, סובלים מבעיה רפואית, או לא בטוחים אם אתם יכולים לעבור את העיסוי – לכו תחילה לרופא כדי לקבל אישור.

עיסוי רפאוי לכאבי גב

כמה זמן נמשך העיסוי?

עיסוי מהסוג הרפואי נמשך 45 דקות או שעה. מדובר בעיסוי עמוק, ולכן מומלץ שלא לעבור 60 דקות של עיסוי כדי למנוע בעיות.

האם העיסוי כואב?

לעתים אתם עלולים להרגיש כאבים במהלך העיסוי. זה יכול להיות כתוצאה מעיסוי עמוק, או תוצאה מהבעיה הגופנית שממנה אתם סובלים. אם אתם מרגישים שהעיסוי הוא אינטנסיבי מדי, אתם יכולים להגיד זאת למטפל, שיתאים את מידת הלחץ למידת הנוחות שלכם.

עיסוי רפואי יתרונות

האם צריך להוריד את הבגדים במהלך העיסוי?

ניתן להוריד בגדים במהלך עיסוי רפואי, ולהישאר בבגדים תחתונים בלבד. אולם, זו אינה חובה, ואתם לא צריכים להוריד פריטי לבוש אם אתם לא מעוניינים בכך. הנוחות שלכם היא המטרה, כך שאם אתם מעוניינים לעבור עיסוי כשאתם לבושים, זה בהחלט אפשרי.

עיסויים רפואיים שמביאים לתוצאות בספא גלי כנרת

עיסויים רפואיים הם עיסויים ממוקדי מטרה; הם נועדו להקל על כאבים, והם עוזרים לשקם את הגוף באופן מדהים. כדי ליהנות מכל היתרונות של עיסוי רפואי, חשוב שתעברו את הטיפול תחת ידיהם של מטפלים מקצועיים המתמחים בעיסויים מהסוג הזה. בספא גלי כנרת טבריה, ממתין לכם צוות מקצועי של מעסים שיעזור לכם להחלים מבחינה גופנית וגם נפשית, ואנו נשמח להעניק לכם את הטיפול המשלים הזה באופן שמביא לתוצאות המיוחלות.

צור קשר

דילוג לתוכן