עיסוי שוודי קלאסי ומסאז שוודי הוליסטי

מסאז שוודי קלאסי

עיסוי מרגיע תחת ידיו של מעסה מיומן הוא אחד הדברים הטובים ביותר שאתם יכולים להעניק לעצמכם. וכאשר מדובר בעיסוי שוודי קלאסי – הגוף שלכם יודה לכם גם ימים לאחר סיום הטיפול, שיעניק לכם מרגוע גופני וצלילות מחשבה.

עיסוי שבדי קלאסי מדורג כאחד מסוגי העיסויים הפופולריים ביותר בעולם הודות להשפעות החיוביות שלו על גוף האדם. חוויית העיסוי הזה מסייעת למגוון מכאובים ובעיות, וכאן נגלה לכם בדיוק מה מקורותיו וכיצד מתנהל עיסוי שבדי כהלכתו.

תוכן עניינים

מה זה עיסוי שבדי קלאסי בדיוק?

העיסוי השבדי, שמקורו כמובן בשבדיה, פותח בתחילת המאה ה-18 על ידי פר הנדריק לינג. לאחר שחווה כאבים כתוצאה מפציעה במרפקים, לינג טפח על אזורי הפציעה והחל להרגיש הקלה. לינג המשיך לפתח את שיטת הטפיחות עד שהצליח לרפא לחלוטין את הפציעה במרפקיו. שיטת העיסוי הייחודית שפיתח עשתה לה שם ברחבי העולם והפכה להיות שם דבר בתחום הטיפולים הגופניים שאינם רפואיים.

עיסוי שוודי קלאסי הוא עיסוי שמטרתו היא לשפר את זרימת הדם בגוף, בעיקר באזורים כואבים. אנשים שחווים פציעות שונות, לרבות פציעות ספורט, נהנים מהיתרונות של שיטת העיסוי הזו, שעוזרת לאלחש כאבים בצורה יעילה במיוחד.

טיפול מפרקים באמצעות עיסוי שבדי

למי מיועד מסאז שבדי?

מסאז שבדי נחשב לענייני במיוחד משום שהוא מתמקד בתיקון של בעיות גופניות שונות לצד הרפיית שרירים. העיסוי מביא להקלה משמעותית בכאבים, לצד יתרונות נוספים:

  • שיפור זרימת הדם
  • הגברת זרימת החמצן בדם
  • הקלה על דלקות וכאבי שרירים
  • ניקוז רעלים מהגוף שמביאה להקלה במתח השרירי
  • הפחתת מתחים נפשיים וגופניים
  • שמירה על גמישות המפרקים והגידים

אם אתם סובלים מכאבי שרירים, דלקות, או שאתם רוצים פשוט הקלה גופנית כללית – עיסוי שבדי בהחלט יכול להתאים לכם. אם זאת, ישנם מקרים שבהם חשוב להתייעץ עם רופא לפני קבלת עיסוי. אם אתם סובלים מבעיות בריאות כרוניות – חשוב להתייעץ עם הרופא שלכם טרם הטיפול. נשים הרות גם הן צריכות לקבל אישור רופא לפני הטיפול. המרצת מחזור הדם במהלך עיסוי שבדי עלולה לגרום לבעיות במצבי הריון ומצבי בריאות שונים, כמו לחץ דם גבוה, כך שמומלץ לקבל אישור.

מסאז שבדי קלאסי

עיסוי שוודי קלאסי: מה עוד חשוב לדעת?

אנשים שמעוניינים ליהנות מעיסוי שבדי שואלים לעתים קרובות שאלות חשובות בנוגע לטיפולים האלו, והנה התשובות לפניכם:

כמה זמן נמשך עיסוי שבדי? עיסוי שבדי נמשך בין 45 דקות ל-90 דקות – בהתאם לרצונכם. אתם יכולים ליהנות מטיפול של 45 דקות, 60 דקות או 90 דקות ולקבל את יתרונות העיסוי המלאים.

האם מסאז שבדי כואב? כמו עם משך הטיפול, אתם יכולים לבחור גם את מידת הלחץ של עיסוי שבדי. ישנם אנשים שמעדיפים עיסוי עדין, בעוד שישנם אנשים שמעדיפים לחץ גבוה יותר. בכל מקרה, עיסוי שבדי אינו אמור לגרום לכאבים. לאחר הטיפול, אתם עלולים להרגיש מעט מתח בשרירים, כמו אחרי אימון גופני, ומדובר בתופעה רגילה לחלוטין. אם אתם מרגישים כאב במהלך הטיפול, תוכלו לדווח על כך למטפל ולבקש עיסוי עדין יותר.

אילו חלקים בגוף מעסים בעיסוי שוודי? ניתן לבחור את האזורים שעליהם אתם רוצים להתמקד – מהצוואר ועד לכפות הרגליים. עיסוי שבדי נועד כאמור להקל על כאבים, כך שאתם יכולים לבקש מהמטפל שיתמקד על אזורים שבהם אתם מרגישים אי נוחות.

האם צריך להוריד בגדים במהלך הטיפול? עיסוי שבדי הוא עיסוי במגע, ואנשים מסוימים אינם מרגישים בנוח להוריד את בגדיהם בטיפולים מהסוג הזה. אין כל הכרח להוריד בגדים מסוימים אם אתם לא מעוניינים בכך. אתם יכולים ללבוש בגדים שנוח לכם ללבוש או להישאר עם בגדים תחתונים בלבד – בהתאם לרמת הנוחות שלכם.

עיסוי שוודי לשרירים

מה ההבדל בין עיסוי שבדי לעיסוי תאילנדי?

תפקידו של מסאז שבדי קלאסי להמריץ את מחזור הדם ולרפא את השרירים. הטיפול נעשה ברוב המקרים ללא שמנים וחומרים חיצוניים. בעיסוי תאילנדי לעומת זאת, עיסוי הגוף מטרתו להקל על הנפש. כלומר, אם מסאז שבדי מתייחס להקלה על שרירי הגוף וסיוע לגוף, העיסוי התאילנדי מתייחס לגוף ולנפש כיחידה אחת, כן ישנה התייחסות למחזור הדם, אך ראיית גוף האדם הינה חלק ממבט הוליסטי גם על הנפש, תוך מיקוד בשרירים, רקמות וגידים.

מסאג שבדי קלאסי

עיסוי שבדי מבית ספא גלי כנרת

עיסוי שבדי כבש את העולם לאחר פיתוחו, ובצדק. מדובר בטכניקה מדויקת שעוזרת לרפא כאבים ומיחושים בגוף באופן יעיל במיוחד. הטיפולים האלו ינקזו רעלים מגופכם ויעזרו לכם ליהנות מהרפיה מרגיעה שכולנו זקוקים לה לעתים.

בספא גלי כנרת – טבריה,  תוכלו לקבל עיסוי שבדי קלאסי מידיהם של מטפלים מקצועיים עם ניסיון עתיר בעיסוי שבדי. העיסוי יתבצע לפי בקשתכם ובהתאם לרמת הנוחות שלכם, כך שתוכלו ליהנות מטיפול מפנק במיוחד, ותוכלו גם לפנק את האנשים שאתם אוהבים עם שובר לעיסוי המרגיע הזה.

צור קשר

דילוג לתוכן