טיפול ועיסוי באבנים חמות

כף רגל רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול עתיקת יומין, שקיימת כבר קרוב ל-3,000 שנה, ופותחה לראשונה במצרים העתיקה. השיטה הייחודית הזו נחשבת לשיטת טיפול אלטרנטיבית, אך עבור אנשים רבים היא הבחירה הראשונה לטיפול עבור בעיות שונות. באמצעות מגע מכוון בנקודות אסטרטגיות בכף הרגל, רפלקסולוגיה כף הרגל יכולה לעשות פלאים, וזה מה שאתם צריכים לדעת עליה:

תוכן עניינים

מה זאת רפלקסולוגיה?

המילה רפלקסולוגיה היא נגזרת של המילה "רפלקט" – לשקף; לפי השיטה הזו, כפות הרגליים הן איבר ייחודי שמשקף את כל הגוף, וגם הנפש. כף הרגל מהווה "מפה" עבור המטפלים, ובאמצעות מגע והפעלת לחץ על נקודות מסוימות, ניתן להביא מזור לגוף ולנפש, וליהנות מהקלה משמעותית על שלל תסמינים.

לפי עדויות בתחום, עיסויים באמצעות לחיצות בכף הרגל התחילו לפני אלפי שנים; עיסויים מסוגים שונים פותחו בהודו, סין ומצרים, והשיטות האלו שופרו ושוכללו בתחילת המאה ה-20, באמצעות שילוב של ידע עתיק וידע מודרני על גוף האדם.

כף רגל רפלקסולוגיה

כיצד מתבצע טיפול רפלקסולוגיה בכף רגל?

כאמור, רפלקסולוגיה כף רגל היא טיפול ממוקד בכפות הרגליים; כאשר יש מפגש בין המטפל/ת למטופל/ת, תהיה תחילה שיחת בירור והיכרות על הסיבה לביקור ומטרת הטיפול. לאחר מכן, המטופל/ת ישכב על שולחן הטיפולים, עם כרית מתחת לרגליים כדי להקל על לחץ בגב, והמטפל יתחיל באבחון באמצעות בדיקה של מאפייני כף הרגל: העור בכף הרגל, צורת הקשת, אזור כרית כף הרגל, וחלקים אחרים. בתום השלב הזה מתחיל הטיפול, שמותאם אישית לכל אדם.

בכפות הרגליים ישנם אזורים רבים, שלכל אחד מהם משמעות בעת טיפולי רפלקסולוגיה בכף הרגל. ערוצים שונים בכף הרגל מקשרים בין איברים שונים בגוף, ובאמצעות עיסוי של הערוצים האלה, ניתן להשפיע באופן ישיר על איברים שחווים בעיות.

היתרונות של רפלקסולוגיה ולחיצות בכף הרגל:

לטיפולי רפלקסולוגיה יש מספר יתרונות, והמשמעותיים ביותר הם:

  • שיפור זרימת הדם – טיפולי רפלקסולוגיה מעודדים זרימת דם משופרת, מה שמעניק אנרגיה לגוף ועוזר לרומם את מצב הרוח.
  • שיפור חילוף החומרים – שיפור בזרימת הדם משמעו גם שיפור בתהליכים נלווים, לרבות חילוף החומרים. הודות לכך, מטופלים מרגישים פחות "כבדים", וגופם מייעל תהליכי חילוף חומרים שונים.
  • הוצאת רעלים מהגוף – תופעת לוואי מבורכת נוספת של לחיצות בכף הרגל ושיפור מחזור הדם הוא ניקוז רעלים מהגוף; זה קורה הודות ליציאה של רעלים מבלוטות הלימפה, שפועלות טוב יותר הודות לעיסוי.
  • שיפור בבעיות גופניות שונות – אנשים רבים שסובלים מתסמינים שונים, כמו בעיות בפעילות של בלוטת התריס, בעיות במערכת העיכול, סוכרת, כאבי וסת ועוד, מדווחים על שיפור במצבם בעקבות עיסוי רפלקסולוגיה.
  • הורדת מפלס המתח הנפשי – כמו עיסויים רבים אחרים, וכן טיפולים הוליסטיים, לחיצות בכף הרגל משפרות בצורה נפלאה את מצב הרוח. הטיפולים האלו מורידים את מפלס המתח, מסייעים בהפגה של כאבי ראש, מיגרנות וכן לחץ נפשי.
רפלקסולוגיה כף הרגל

האם עיסוי רפלקסולוגיה בכף רגל כואב?

התשובה היא לא; לחיצות בכף הרגל או רפלקסולוגיה בכף הרגל אינן כואבות; במהלך הטיפולים האלו מרגישים לחץ משתנה בכפות הרגליים, ואם יש תחושת כאב כלשהי, ניתן לבקש מהמטפל למתן את הלחץ.

פוט מסאז

מה ההבדלים בין פוט מסאג' ורפלקסולוגיה

הרבה אנשים מבלבלים בין פוט מסאג' ובין טיפול רפלקסולוגיה, אך יש הבדל משמעותי בין שני הטיפולים האלו; פוט מסאג' הוא עיסוי כללי בכף הרגל, שמקל על כאבים באזור הזה וגם באזורים אחרים, אך ההשפעות שלו קצרות טווח.

לעומת זאת, רפלקסולוגיה כף הרגל היא בעלת השפעות ארוכות טווח ומקיפות יותר על מצב הגוף והנפש. ההשפעות האלו ארוכות טווח, וכדי ליהנות מהן – חשוב לקבל טיפול רפלקסולוגיה מקצועי.

היתרונות של רפלקוסולגיה ולחיצות בכף הרגל

צור קשר

דילוג לתוכן